Przechodź spokojnie  przez hałas i pośpiech.
RSS
niedziela, 28 marca 2010
Palma bije, nie zabije.

Dzisiejsze wyjście do kościoła było idealnym pretekstem do założenia niedawno kupionej kamei. Zupełnym zaskoczeniem było, kiedy przechodzę obok outletu, w którym nigdy nic ciekawego nie było, a tu nagle na wystawie widzę breloczek. Pełna nadziei weszłam do środka i padłam z wrażenia, kiedy okazało się, że kosztuje 12zł. Przerobiłam ją troszkę - krajałoby mi się serce, gdybym patrzyła na kameę obijającą się o klucze. Powstała więc broszka i brelok. Powiem nieskromnie, że jestem zachwycona :)

Biała koszula niestety się zbuntowała i na żadnym zdjęciu nie było jej widać, tylko biała pustka. Będzie więc musiała poczekać na inną okazję.

kamea - outlet
koszula - szafa.pl
płaszczyk - second-hand
spódnica - second-hand
buty - CCC
torebka - second-hand

13:28, oldfashioned
Link Komentarze (10) »
czwartek, 25 marca 2010
Bąbelkowo przyjęciowo

Mały powrót do przeszłości. Ostatnio w modzie jest wyprawianie hucznych imprez osiemnastkowych w wynajmowanych salach, ale nikt mnie nie przekona że kameralne domówki nie są lepsze. Ot co :)

Zdjęcia są z końca ubiegłego roku, a to dlatego, że cierpię na brak aparatu. Przeżywam męki i katusze. Na razie więc "pozbywam" się zdjęć, które czekały cierpliwie na swój debiut. A że nadchodzą wakacje to muszę się zmobilizować do kupna czegoś porządnego. Czy moglibyście mi coś doradzić w tej sprawie? Niestety nie znam się ani ani, a kogóżby innego spytać, niż szafiarki?

sukienka - George, allegro
perły - prezent

14:34, oldfashioned
Link Komentarze (3) »
wtorek, 23 marca 2010
Zapachy czterech ścian

Wiosną czuć wszędzie, nawet w moim pokoju. Coraz częściej mam otwarte okno i wdycham pierwsze oznaki świeżości.

Kiedy nie posprzątam, moja mama mówi, że śmierdzi brudem. Ale nie wierzę jej zbytnio.

Szkatułka z kameą jest wypełniona starością. Nabyte na targach staroci broszki wydzielają zapach uwalniający uśmiech.

Pachnie również zasuszonymi różami, perfumami na ubraniach, kalafonią. Najczęściej jednak czuć ogniem. Na początku ostry i gwałtowny zapach siarki, chwilę potem duszący dym, a na końcu delikatny zapach palonej świecy.

Szkatułka z kameą - targ staroci
Zestaw toaletowy - allegro

22:00, oldfashioned
Link Komentarze (11) »
niedziela, 21 marca 2010
Kreatywnie

W moim magicznym kuferku z artefaktami do szycia zagościły ostatnio nowe koronki. Nie byle jakie, bo są stare i robione ręcznie, a nie drukowane, jak wszystkie teraz. Usiadłam więc, popatrzyłam i mnie natchnęło do zrobienia broszki. Po mnóstwie przeróbek, dodawaniu lub odejmowaniu elementów, w końcu zadowoliłam się rezultatem. A jaką miałam radochę! Pasuje ona idealnie do perełek czy do praktycznie każdego czarno-białego stroju.

Na zdjęciu jestem  kawiarni czekając na seans w kinie. Zadziwiające jest to, jak ludzie reagują na osobę w kapeluszu. Gapią się, szepczą, znowu się gapią. I ja się pytam - gdzie się podziały stare czasy?

broszka - DIY
sweterek - second-hand, przerobiony, wokół szyi był pasek welurowy, teraz biała koronka.
sukienka w groszki - Atmosphere, second-hand
buty - Zara, allegro
kapelusz - allegro

Tagi: broszka DIY
17:51, oldfashioned
Link Komentarze (10) »
Początek

Blog, blogu, blogowi, blog, blogiem, blogu, blog...

Mój będzie mieszanką blogu-szafy i fotorelacją z mojego otoczenia. Założyłam go z pewnymi oczekiwaniami - aby pokazać świat w jakim żyję, uzyskać porady i opinie, nauczyć się i odkryć nowe możliwości, zwrócić bardziej uwagę na język. I oczywiście zaspokoić mojego wewnętrznego piżmaka który domaga się pochwalenia ;)

Można więc powiedzieć używając ostatnio bardzo popularnego zwrotu, że będzie to blog w stylu retro.

Wszelkie porady bardzo mile widziane.

Pozdrawiam, Kaja.

Tagi: początek
16:33, oldfashioned
Link Dodaj komentarz »